KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13877550
*
nr 1387 7550
Julius Granberg
(1859-1936), Sverige
Oljemålning, Sjölandskap. Signerad. Olja på pannå, 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 19:46:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 12:24:55
1
Vinnande bud
29/3 15:31:57
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Julius Granberg
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Läs mer om Julius Granberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: julius granberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sjölandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Julius Granberg
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Läs mer om Julius Granberg
nr 1387 7550
Julius Granberg
(1859-1936), Sverige
Oljemålning, Sjölandskap. Signerad. Olja på pannå, 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 12:24:55 | 1 | Vinnande bud |
29/3 15:31:57 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Julius Granberg
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.Läs mer om Julius Granberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: julius granberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sjölandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37